Залишилось 3 місця
Сходження на одну з найвищих гір Кавказу, Казбек (5047 м), якнайкраще підійде для тих, кого приваблюють висотні сходження і хто готовий зробити свій перший крок у цьому напрямку. Класичний маршрут з боку Грузії дозволяє зійти на п'ятитисячник, зосередившись на власних відчуттях на висоті, не відволікаючись на складну технічну роботу. Крок за кроком з максимальною концентрацією сил і уваги і ми опиняємося на вершині - вид, що відкривається, захоплює дух, в ясну погоду видно практично весь Кавказ, у тому числі і найвищу точку Європи - Ельбрус (5642 м).
Емоції під час спостереження за світом з висоти понад 5000 метрів, складно порівняти з чимось - таке можливе тільки у великих горах! Крім сходження, нас звичайно ж чекає знайомство з легендарною гостинністю і колоритом Грузії, та й обов'язково найсмачнішою кухнею :-)
Ми сходили на вершину вже 6 разів, про одне зі сходження на нашому сайті є розповідь учасниці:
- Восхождение на Казбек (5047 м) июль 2017 года. Рассказ Татьяны Перепичай.
- Великий фотоальбом про те, як ми робили сходження на Казбек
Дати й часЗустріч: 30 липня 2022 року в аеропорту Тбілісі об 11:40 (час прибуття рейсу PQ441 авіакомпаніі SkyUP з Києва) Хто може взяти участьСкладність сходження ВИСОКА через висоту в першу чергу. Незважаючи на це, це сходження під силу будь-якій здоровій людині, яка має мінімальний досвід похідного життя і не має хвороб і симптомів несумісних з подорожами в горах (список хвороб). Не зайвим буде досвід зимових походів у малих горах, нехай навіть дводенних. Рекомендуємо почати бігати, причому не за тиждень, до подорожі, а почати за пару місяців. Краще бігати довго, хоча б годину, або ставити собі планку пробігти 10 км не важливо за скільки часу. Не зайвим буде зміцнити спину, щоб носіння рюкзака не було проблемою. Кількість місць у групі обмежена. МаршрутТбілісі - Гудаурі - вершина Велика Бідара(3011 м) - Степанцмінда (Казбегі) - льодовик Гергіті - Метеостанція - штурмовий табір біля Білого Хреста - Казбек (5047 м) - штурмовий табір - Степанцмінда (Казбегі) - Тбілісі Протяжність пішої частини – 40 км (набір висоти близько 3500 м) Що з собою взяти (одяг та спорядження)?Список необхідних речей та спорядження можна переглянути тут. ІнструктораРішення гіда на маршруті є остаточними та обговоренню не підлягають. Вирушаючи в подорож, ви, безумовно, погоджуєтесь з усіма умовами, зазначеними в описі туру. Контакти для питань та запису в групу+38 (067) 323 51 31 +38 (096) 504 39 81 Чтобы принять участие в мероприятии необходимо сообщить о своем желании, заполнив форму на сайте или позвонив по вышеуказанному номеру телефона и внести предоплату в размере 200 USD или в гривнах по актуальному курсу (перевод на карточку Приватбанка или при личной встрече). |
Вартість550 USD Хочете отримати знижку? Про це можна дізнатися в розділі "Знижки". У вартість включено:
У вартість не включено:
|
Про наше шосте сходження на Казбек у серпні 2018 року зробили відео. Дякуємо Олександру Воробйову за зйомку та монтаж - ці емоції залишатимуться з нами назавжди, а відео буде лише нагадувати та пробуджувати в пам'яті ті цікаві дні на схилах Казбека.
Програма сходження на Казбек
День 1 - Вітаю тебе Грузія.
Зустріч у Тбілісі. Пересідаємо в мікроавтобус і їдемо у високогірне селище Гудаурі, відоме своїм гірськолижним курортом. Дорогою з аеропорту заїдемо на місцевий ринок (ми купимо фруктів, овочів, кавунів та вина на вечір), ще заїдемо в невелику кафешку, щоб підкріпитися після перельоту і перед трьома годинними дорогами до місця нашої стоянки.
День 2
Ранній підйом. Акліматизаційний вихід на висоту 3000 (сходимо на парочку вершин Бідар). Ранній відбій, готуємось до завтрашнього переїзду та першого переходу на шляху до нашої вершини.
День 3
Вранці на мікроавтобусі вирушаємо до селища Степанцмінда (Казбегі) – селище біля підніжжя Казбека. Звідси ми пересядемо в мікромашинки "Деліки" і швидко подолаємо нудну ділянку підйому на них. Після того, як ми швидко виберемося за межі селища, ми рухатимемося у бік мальовничого храму Гергетіс Цмінда Самеба (висота 2170 м). Там ми перекладемо продукти та деяке спорядження (зокрема ваші льодоруби, кішки, каска та страхувальні системи) для роботи на висоті на коні та відпустимо їх до Метеостанції (завдяки цьому у вас буде більше сил на сходження), а самі, перекушуємо та готуємося йти далі.
Порівняно пологий підйом на перевал Соберці (2950 м) допоможе увійти у форму та розім'ятися. Сам Казбек ми побачимо, як тільки вийдемо з машини ще вранці, але тільки після перевалу нам "покажуть" чудовий льодовик та морену. Потім плавно траверсуємо до висоти 3000 м, переходимо невелику гірську річечку (раніше її можна було перестрибнути. А в останні роки там встановили місток) і опиняємось у "зеленому готелі". Це зручне, рівне місце для табору із джерелом чистої води. Поруч нещодавно збудували гірський притулок, де можна прикупити наприклад кока-колу)
День 4
Не дуже раннє підйом (бо це перша ночівля на висоті і скоріш за все не всі будуть добре спати), збір табору та початок руху вздовж глибокого каньйону. Через годину ходу, стрибків із каменю на камінь та чергового форсування річечки ми підберемося до льодовика Орцвері. Далі рухаємося відкритим льодовиком, кішки тут будуть лиш заважати, тому на цій ділянці льодовика ми їх не використовуємо. Льодоруби в руки поки не беремо, тому що всі тріщини видно і льодовик досить безпечний. Після 1,5 - 2 годин ходу льодовиком у бік метеостанції ми виходимо на моренний вал і різко підіймаємося вгору на добру сотню метрів до метеостанції (3660 м), тут ми реєструємо наше сходження і робимо привал, обід. Останнім ривком на сьогодні буде перехід до «хрестів», де і буде наш штурмовий табір (3850 м).
День 5
Снідаємо, заправляємо термоси, беремо теплі речі та обідній перекус – ми йдемо у великий, на 4-6 годин, акліматизаційний вихід. Табір не збираємо, намети залишаються на місці. Першою перешкодою на сьогодні буде камененебезпечне місце – стіна Хмаура, швидко пробігаємо рівну, але небезпечну ділянку. Звикаємо до нестачі кисню, холодного вітру та лютого ультрафіолету. Неквапливо обідаємо, проводимо сніжно-льодові заняття, лекція про безпеку в горах, фотографуємось та починаємо спуск назад у табір.
День 6
День сходження. Підйом о 3 ранку. Якщо погода хороша та інструктор приймає рішення про сходження, то ми робимо легкий сніданок, ретельно одягаємось та вирушаємо в дорогу до вершини. Майже одразу зв'язуємось. Незважаючи на те, що в цю пору року тріщини забиті снігом, а по-справжньому великі добре видно, залишається можливість провалитись у розломи льоду. У зв'язках йдемо до самої вершини та назад. Після кількох годин ходу ми вийдемо на плато, де зробимо невеликий привал. Далі шлях тільки вгору, поступово ми виберемося на сідло Казбека, звідки нам залишиться зовсім трохи - піднятися по крутому схилу серед скель. І ось вона вершина 5047 метрів, і ми на ній!
Але сходження вважається успішним після того, як ми спустилися до табору, лише тоді по-справжньому прийнято одне одного вітати. Розслабляємось та відпочиваємо. Дорога вниз у нас запланован на завтра, звичайно набагато простіше, але все ж таки пов'язана з небезпеками.
День 7, 8 - два резервні дні! Ми будемо довше в Грузії і це добре, тому що шансів піднятись більше, а якщо не використовуємо – знайдемо як цікаво провести час, адже це Грузія;)
Це - запасні дні. Будь-яке сходження, втім, як і великі походи у великих горах, вимагають наявності запасних днів на випадок негоди або необхідності додаткової акліматизації. Буде дуже прикро не сходити на вершину через негоду сьогодні та хорошу погоду завтра, але потреби вже поспішати на літак. Як правило, двох днів, у літній період, вистачає щоб точно зловити вікно в погоді і сходити вершину.
Якщо ж ми не використовуємо запасні дні, то їх можна витратити на екскурсію Тбілісі та околицями, а там є що подивитися.
День 9
Спуск у Степанцмінду. Стрімко ми скидаємо висоту, каміння і льоди змінюються зеленою травою, про яку багато хто з нас вже встигне скучити. Тепле і часом спекотне сонечко. Цивілізація дедалі ближче. Після спуску ми обідаємо у місцевому ресторанчику, святкуємо. І вирушаємо до Тбілісі. Залежить від використання запасних днів, ми або одразу їдемо в аеропорт, або ж у центр міста заселяться у хостел і гулятимемо Грузинською столицею.