Гора Лайла є вершиною сванські хребта, що розділяє між собою райони Нижньої і Верхньої Сванетії - з її вершини відкривається приголомшливий вид на всю Сванетію, її найбільш значущі вершини Тетнульд, Ушбу і Шхара, на весь Головний Кавказький Хребет і в гарну погоду навіть на Ельбрус. Мабуть Лайла це ідеальна гора, щоб вперше пройтися по закритому льодовику і спробувати себе в висотних сходженнях і альпінізмі.

До речі, дана програма це відмінна розминка, перед другм ольшое сходженнями, наприклад:

Дати та час

Зустріч - липня 2022 року 
Прощання - липня 2022 року

Маршрут

Сходження: с. Лезгара - пров. Чіжді (3097 м) - пров. Джварі (3427 м) - г. Лайла (4008 м) - пров. Джварі (3427 м) - пров. Чіжді (3097 м) - с. Лезгара
Трек маршруту за посиланням  >>> тут <<<

Хто може приймати участь

Дане сходження під силу будь-якій здоровій людині, яка має мінімальний досвід походного життя і не має хвороб і симптомів несумісних з подорожами в горах (список хвороб). Не зайвим буде досвід зимових походів в малих горах, нехай навіть дводенних. Настійно рекомендуємо почати бігати, причому не за тиждень, до подорожі, а почати за пару місяців. Краще бігати довго, хоча б годину, або ставити собі планку в 10 км. не важливо за скільки часу. Не зайвим буде зміцнити спину, що б носіння рюкзака не було проблемою.

Що з собой взять?

Список необхідних речей можна подивитися тут.

Інструктор

Максим Мраморнов

Контакти для питань та запис в тур

+38 (067) 323 51 31

Щоб взяти участь в заході необхідно повідомити про своє бажання, заповнивши форму на сайті або зателефонувавши за вищевказаним номером телефону і внести передоплату в розмірі 100 USD або в гривнях по актуальному курсу (переклад на картку Приватбанку або при особистій зустрічі).

Вартість

250 USD

У вартість включено

 • Послуги двох гідів;
 • Всі внутрішні трансфери (аеропорт Батумі - с. Лезгара - аеропорт Батумі);
 • Похідне харчування під час пішої частини маршруту (гарячі сніданки і вечері, обіди в форматі "перекус");
 • Прокат громадського спорядження (мотузки, пальник, паливо, котли, тент та ін.);
 • Похідна аптечка і рем.набор;
 • Допомога з купівлею авіаквитків;
 • Консультації по спорядженню і підготовці до походу.

У вартість не включено

 • Авіаквитки до Грузії і назад (близько 200 $)
 • Медичне страхування (обов'язково);
 • Харчування в містах;
 • Прокат особистого туристичного спорядження (Можна взяти в прокат у нас: туристичний килимок (500 UAH), спальник (трехсезонний - 170 UAH; всесезонний - 210 UAH) і намети (105 UAH - місце в двомісному наметі) - ціни вказані на весь період подорожі;
 • Прокат спеціального особистого спорядження (можна взяти в прокат у нас (кол-ть комплектів обмежена) каска, страхувальна система з вусами самостраховки і двома карабінами + реп.шнур, кішки, льодоруб;
 • в разі якщо запасний день на сходженні не знадобиться і група вирішить ночувати в Местії в готелі, то вартість готелю і трансферу до смт. Местія - близько 15-20 USD

Програма сходження

День 1

Группа зустрічається в обід в аеропорту та вирушає на заказаному трансфері в Сванетію. Шлях не близький, але дуже мальовничій.  Ввечері група буде на місці, на околицях села де і розташовується на ночівлю.

День 2

Сьогодні день відносно не складний, тому можна виспатись та відпочити від вчорашнього трансферу в гори.
Лісова дорога веде весь час в гору. Постійно переходимо потічки, тому проблем з водою не буде.
Потроху ми досягнемо великої галявини з будиночком пастухів. Скоріш за все у них вже буде готовий сир на продаж, а буває і грузинське вино. Ми вже на висоті близько 2400 метрів, потруху звикаємо та адаптуємось. Тут і станемо на ночівлю. Варто погуляти по околицях для ліпшої акліматизації. Половину завтрашнього шляху добре видно, тому завтра буде легше.

День 3

Сьогодні ми вирушаємо на висоти більше 3000 метрів, скоріш за все походимо по снігу  та дістанемось до місця нашого базового табору.
Виходимо рано. Шлях який ми з вечора добре продивилися сьогодні нам треба пройти. Діставшись перевалу нам відкриється вид на висячу долину та льодовик Лайли. Насолодившись видом почнемо спуск до великої галявини через засніжені схили.
Ставимо табір, перевіряємо спорядження та проводимо сніжно льодові заняття.  Відпочиваємо, краще піти спати дещо раніше, бо якщо погода дозволить, то завтра виходимо на вершину.

День 4

Вразі якщо погода дозволить, то інструктор всіх будить о 2-3 ранку. Швидкий сніданок.  Все спорядження повинно було вже бути упакованим у наплічники з вечора. Ліхтарі вже на касках.
Виходимо на штурм.
Спочатку наш шлях іде по моренних валаха та за годину ми вийдемо на льодовик. Тут вже зв'язуємось  та надягаємо кішки. В касках ми ідемо з самого табору. Треккінгові палиці пакуємо у наплічники.
Шлях по закритому льодовику долаємо у зв'язках  туді і назад.
Льодовик має дві сходинки між якими велике плато. Друга сходинка має невеликий льодопад - дуже красивий,але і небезпечний, тому проходимо його дуже обережно. Шлях на вершину буде обраним в залежності від стану снігових схилів.
В залежності від стану групи шлях на вершину займе від 5 до 7  годин. З вершини відкривається чудовий вид на Ельбрус, Ушбу та весь головний Кавказський хребет. Звісно якщо нам пощастить з погодою і видимість буде гарною.
Але важливо не дуже затримуватись на вершині, бо шлях вниз не менш складний та тривалий,а  в якійсь мірі і більш небезпечний.
Тому чітко слухаючи команди гідів спускаємось вниз. Розслаблятися не варто навіть коли пройдемо льодовик. Бо після обіду сонечко топить сніг і можуть сипатись каміння, які можуть бути дуже небезпечними. Вітаємо один одного з вершиною вже у таборі.День 5

Вже знайомим шляхом повертаємось через перевал назад до села. Проходимо повз знайомих пастухів та потроху спускаємось лісом. Але не доходимо до села,а  стаємо на ночівлю дещо вище, на гарній галявині. Ночівля в лісі, де багато кисню та дерев сподобається вам, після декількох днів серед каміння та снігу.

День 6

Це запасний день, який нам може знадобитися в разі непогоди. В липні погода більш менш стабільна в цьому регіоні і як правило цей день ми використовуємо щоб погуляти по столиці Сванетіі - Мєстіі, сходити до музею легендарного альпініста Хіргіані та відпочити з комфортом, але  в горах.

День 7

Сьогодні всі хто не планує продовжити відпочинок в Грузіі відправляються трансфером до аеропорту Батумі.

липень 2022

Вартість участі – 250 USD

Оплата по перерахунку за реквізитами або готівкою