Що взяти на сходження в зимових Карпатах.

 1. Гірські черевики. Найголовніше в зимовому поході. Обов'язково, щоб у них була повноцінна шнурівка, вони були високими (тримали гомілку) і наявність підошви з глибоким протектором типу Vibram. Утеплення черевика не настільки важливо, так як утеплення ноги забезпечується носками. Добре якщо черевики на 1-1.5 розміру більше вашої ноги.
 2. Шкарпетки. Саме вони забезпечують тепло ніг, а не черевики. Їх набагато простіше висушити або замінити в разі намокання. Для сходження нам потрібна одна пара теплих і одна пара тонких (бажано трекінгових шкарпеток) + пара на потяг.
 3. Гамаші. Їх ще називають "ліхтариками". Зшиті з щільного товстого матеріалу чохли без підошо, вякі надягають поверх черевиків. Вони закривають черевики зверху, іноді сніг доходять до коліна.
 4. Термобілизна (верх + низ). Термобілизна буде весь час на нас. Тому варто взяти таку яка підходить саме для вас, щоб не терло, та щоб  не перетискають судини. Термобілизна має бути з синтетичних матеріалів або вовни, бавовняні вироби нам не підходять. В ідеалі якщо і труси будуть «термо» :)). Занадто товсте і теплу термобілизну брати не варто. Його функції не гріти, а відводити вологу.
 5. Ходові штани. Досить легкі штани з нейлону. Одягаються поверх термобілизни.
 6. Теплі штани. Одягаємо під час пересування по маршруту, якщо холодно. В ідеалі штани-самоскиди (самосброси), але підійдуть лижні або сноубордические. Дуже рекомендується брати такі, щоб закривали поперек.
 7. Фліс (полар). Не варто брати дуже товстий - Polartec 100-200 більш ніж достатній. Якщо боїтеся замерзнути - краще беріть два тонких, ніж один товстий.
 8. Куртка ходова (вітровка або анорак). У Карпатах вітер може бути дуже сильним, тому куртка, яка вас буде захищати від вітру - вкрай важливий елемент. Краще щоб це була проста вітровка з капюшоном, ніж лижна куртка з мембраною, яка часто взимку працює погано. Але лижна куртка в крайньому випадку теж підійде.
 9. Тепла куртка. В ідеалі - пуховік (гріє краще, вага менше), ніж наприклад, лижна (особливо якщо лижна куртка у вас ходова).
 10. Балаклава або вітрозахисна маска. В крайньому випадку бафф, але він буде мокнути від дихання. 
 11. Лижная маска або окуляриПо-перше, якщо сильне сонце, то відбиваючись від снігу, сонячні промені нас сліплять і створюють дискомфорт, а по-друге при сильному вітрі очі сльозяться і їм погано від цього на морозі.
 12. Шапка. Вушанку брати не варто, особливо якщо у вас все добре з капюшоном.
 13. Дощовик. Карпати характеризуються різкими перепадами температур і снігопад, може перетвориться в крижаний дощ. Тому, щоб вечорами не сушити куртку, захопіть з собою просторий дощовик, який налізатиме поверх куртки.
 14. Рукавички (рукавиці), перчатки. В ідеалі мати дві пари (флісові і утеплені). У флісових рукавичках ходимо постійно. Звичайно вони легко промокають, але також швидко сохнуть. Утеплені рукавиці на той випадок якщо мороз стане зовсім звірячим. Лижні рукавички теж підійдуть.
 15. Спідня білизна.
 16. Рюкзак на 25-30 літрів. У нього ми покладемо все найнеобхідніше для сходження.
 17. Термос. Об'ємом бажано близько 1 літра.
 18. Трекінгові палиці (можна лижні). У зимовому поході річ обов'язкова. Допомагають пересуватися, а так само забезпечують самострахування на снігових схилах.
 19. Ліхтар + запасні батарейки (краще налобний).
 20. Особиста аптечка. У ній лежать ваші індивідуальні ліки, якщо Вам такі потрібні, похідна аптечка є у інструктора-гіда.
 21. Одяг дле перебування в будинку.
 22. Спальник. Ми живемо в гірському притулку, там і тепло і навіть спекотно, тому спальник потрібен швидше з гігієнічної точки зору.
 23. Миска, чашка, ложка.
 24. Крем від сонця і гігієнічна помада.
 25. Кішки (альп. Спорядження) - часто схили Карпатських двотисячників покриті льодом або дуже щільним фірмном, який під впливом вітру стає вкрай слизьким і небезпечним, буде не приємно развоертатись, тільки через відсутність цього спорядження. Кішки варто брати прив'язні, вашого розмір, вони підійдуть на будь-яке взуття. Ви можете взяти їх в прокату у нас, але кількість комплектів обмежено. Щодо прокату цього спорядження зверніться до інструктора заздалегідь.
 26. Снігоступи  (альп. Спорядження) - в Карпатах може насипати досить багато снігу - по коліно або навіть по пояс, тропити стежку в таких умовах досить складно, особливо якщо такі ділянки тривалі, тому в разі якщо стан маршруту вимагає наявності данного спорядження, то інструктор повідомить вас про це не пізніше ніж за тиждень до мандрівки.  Ви можете взяти їх в прокату у нас, але кількість комплектів обмежено.

Навіть якщо у вас чогось немає, це не означає, що вам не можна їхати з нами - кожен пункт можна обговорювати, багато можна чимось замінити.

Ви можете придбати відсутню спорядження та одяг в нашому партнерському магазинах Команда ЭКС та Gorgany зі знижкою -10%. (На касі потрібно сказати, що ви робите покупку на знижку "Банана-тур").