Залишилось 3 місця

14...20 вересня - сходження на найвищу гору Туреччини

Гора Арарат - найвища вершина Вірменського нагір'я і Малого Кавказу (тур. Назва Агрі-Даг). Складається з двох злилися підставами конусів вимерлих вулканів: Великого А рарата - висота 5165 м і Малого Арарату - висота 3925 м. У масиві є близько 30 льодовиків (найбільший - льодовик святого Якова, довжиною більше 2 км). Сходження на Арарат - це можливість, не маючи серйозного альпіністського досвіду, піднятися вершину вище 5000 м і відмінний шанс познайомитися з найдавнішими культурами Туреччини і Вірменії. Вулкан Арарат історично був символом Вірменії і одним з головних її надбань, але на сьогоднішній день цей гірський масив входить до складу турецьких територій.

Підйом на Арарат проходить по традиційному маршруту, який пролягає через невелике місто Догубеязіт, саме поруч з цим населеним пунктом згідно з більшістю джерел знайдені останки Ноєвого ковчега. Також в Догубеязіте учасники зможуть відвідати Палац Ісхак Паші - напівзруйнований палацовий комплекс 17 століття. Він був побудований ще за часів Османської імперії і є одним з небагатьох прикладів збережених історичних турецьких палаців.
Головним плюсом для всіх учасників сходження є технічна простота маршруту. Відсутність скель і льодовиків з відкритими тріщинами роблять Арарат доступним для всіх бажаючих з хорошою фізичною підготовкою, так як головним суперником на шляху до вершини буде лише висота, і навички роботи зі спеціальним альпіністським спорядженням не будуть потрібні. Більшу частину шляху учасники пройдуть по кам'янистих стежках, ближче до 4500 метрів маршрут вийде на сніжно-льодовий схил, де необхідні кішки, ходіння в яких група зможе відпрацювати на місці. 
Протягом сходження учасники будуть жити в наметах, а речі групи будуть нести мули, що дозволить зосередитися на підйомі, красі гір і панорамних видах на Туреччину, Вірменію і Іран.

Дати та час

Зустріч: в аеропорту міста Van 14 вересня 2020 о 09:05 (з Києва зручно летіти авіакомпанією МАУ до Стамбулу, з подальшою пересадкою на прямий рейс до міста Van, наприклад турецьким лоукост компанією Pegasus
Прощання:в місті Van 20 вересня, о 20.00 (назад летіти зручно так само, можно продовжити подорож по туреччині самостійно) 

Маршрут:

м. Ван - м.Догубаязіт - Елі - табір 3300 - акліматизація на 4200 - табір 4200 - вершина Арарат 5127 м - табір 3300 - м. Догубаязіт - м. Ван

Хто може взяти участь

Наявність досвіду участі в піших походах не потрібно - в подорож і сходженні можуть взяти участь всі бажаючі. Дане сходження під силу будь-якій здоровій людині, яка має мінімальний досвід похідного життя і не має хвороб і симптомів несумісних з подорожами в горах (список хвороб).

Попрактикуватись "ходити по снігу" можна в одному з наших зимових походів в Карпатах:

Доречі подорож по Туреччині можна почати з нами з відвідування Каппадокії та сходження на вулкан Ерджіяс (3917 м) - що буде додатковою акліматизацією - 7...12 вересня

Що з собою взяти в подорож?

Список необхідних речей і спорядження можна подивитися тут 

Інструктор

Нечволод Дмитро

Контакти для питань та запис в тур

+38 (067) 323 51 31

Щоб взяти участь в заході необхідно повідомити про своє бажання, заповнивши форму на сайті або зателефонувавши за вищевказаним номером телефону і внести передоплату в розмірі 300 EUR  (переклад на картку Приватбанку або при особистій зустрічі).

Вартість

 • 600 EUR - 5 - 6 учасників
 • 650 EUR - 3 - 4 учасника
 • 700 EUR - 2 учасника

У вартість включено

 • Послуги україномовного гіда Banana Tour;
 • Послуги місцевих гідівr;
 • Усі наземні трансфери по программі;
 • Харчування під час сходження (готує кухар);
 • Проживання в тризірковому готелі (двомісні номери) в Догубаязіт (2 ночі);
 • Групове спорядження: намети, пальники, котли, газ, медична аптечка, рації, GPS, мотузки, спорядження для рятувальних робіт та інше;
 • Індивідуальне спорядження: альпіністські кішки і спеціальні матраци в наметі;
 • Закидання громадського спорядження в висотні табори на мулах і конях;
 • Пермит для сходження на Арарат;
 • Сертифікат про успішне сходження на Арарат;
 • Консультації перед поїздкою;
 • Допомога з купівлею авіаквитків.

У вартість не включено

 • Переліт до міста Ван і назад;  
 • Приватне бівачне спорядження і одяг для сходження, яке не входить у вартість;  
 • Харчування в місті Догубаязіт;
 • Відвідування пам'яток після сходження;  
 • Страховка від нещасного випадку (при необхідності допоможемо оформити).

________________

Програма сходження

День 1. Зустріч і знайомство в аеропорту міста Igdir. Далі вирушаємо в Догубайазіт, де по шляху подивимося пам'ятки Ван-Касл, острів Акдамар, церква Святого Хреста. Зупинимося, щоб побачити водоспад Мурадиє.
Приїзд в Догубайазіт, вечеря і ночівля в готелі преміум класу.

День 2. Сніданок в готелі. Початок сходження на Арарат: переїзд в село Елі на 2200 м. Після багаж завантажується на коней і піднімаємося до 1-му базового табору на висоту 3200 м (близько 4-5 годин).
Відпочинок, вечеря в таборі. Ночівля в наметах.

День 3. Акліматизаційний вихід на 4200м. Повернення на 3200 м. Всього 4-5 години ходьби. Сніданок і вечеря в таборі. Ніч в наметах.

День 4. Перехід у другий табір 4200 м (4-5 годин). Вечеря в таборі. Ніч в таборі в наметах.

День 5. Сходження на вершину Арарату 5137 м (якщо погода дозволяє, вихід о 1:00 годині ночі, час у дорозі 4-5 годин).
Спуск до табору на 4200 метрів для невеликого відпочинку і перекусу. Далі спуск в перший табір 3200 м. Вечеря, ночівля в наметах.

День 6. Сніданок. Спуск до села Елі. Трансфер в готель в Догубаязіт, відпочиваємо. Можливість екскурсії: палац Ісхак Паші, місце Ноєвого Ковчега, кратер метеорита. Ніч в готелі.

День 7. День екскурсій. Побуваємо в палаці Ісхак Паша. Наша остання зупинка в цьому районі буде кратером Метеор.

14...20 вересня

Вартість участі – від 600 EUR

Оплата по перерахунку за реквізитами або готівкою